Praca dla studenta w Trójmieście – jak szukać?

david-straight-341873

Wakacje się skończyły, sezonowa praca powoli wygasa i zanim zacznie się rok akademicki, szukasz pracy dla studenta w Trójmieście. Jednak jak się za to zabrać? W końcu często może być to jedna z pierwszych Twoich prac, więc nie znasz rynku jeszcze tak dobrze, jak starzy wyjadacze. Dzisiaj postaram się Tobie w tym pomóc.

Przede wszystkim dobrze jest zacząć od tego, gdzie w ogóle chciałbyś pracować. Wiem, jak to jest, gdy zależy Ci na niezależności. Często szukamy jakiejkolwiek pracy, by móc być niezależnymi i nie musieć prosić rodziców o przelew. Często wybór pada na gastronomię. W naszej aglomeracji rozwija się ona bardzo prężnie, badania pokazują, że dzięki zmianie pokoleniowej i obecnym trendom coraz więcej osób je na mieście.

W knajpach nowi klienci nie szukają jedzenia na zasadzie ?tanio i szybko?, tylko zależy im na tym, by było ładnie, smacznie, schludne i świeżo. Jedzenie towarzyszy nam podczas spotkań prywatnych, biznesowych i luźnego wypadu w weekend ze znajomymi na miasto. To gdzie się spotykamy i co jemy w pewnym zakresie określa nasz styl życia.

Jednak by to wszystko było możliwe, potrzeba ludzi, którzy odbiorą zamówienie, przyrządzą posiłek, przygotują napoje i zaserwują całość klientowi. To setki kelnerów, kucharzy, barmanów i osób, które pomagają im wykonywać swoją prace. Większość z nich to młodzi, energiczni ludzie, z ambicjami i planem na realizacje marzeń.

Co to wszystko znaczy dla Ciebie?

Tak, jak wyżej napisałem, rynek się zmienia. Szukając pracy dodatkowej, warto zwrócić uwagę na modne, ładne, atrakcyjne lokale, takie, gdzie często chodzimy ze znajomymi. Sieciówki to też dobry pomysł. Dlaczego?

Bo stworzenie miejsca, w którym ludzie chcą spędzać czas wymaga od właściciela więcej niż postawienie budki z kebabem. Często wymaga pomysłu na nazwę, wystrój i menu. Dlatego też szukając pracy tam, gdzie jest fajnie często możemy liczyć na to, że nasz szef będzie w porządku. Praca zawsze będzie pracą, ale ważne są też okoliczności.

Jasne warunki współpracy to podstawa. Trend podawania stawki od początku jest dobry i jeżeli ktoś coś przed Tobą ukrywa, powinna Ci się zapalić w głowie lampka ostrzegawcza. Okej, praca dorywcza nie jest pracą stałą na etacie, ale to nadal współpraca. A dobra współpraca ma to do siebie, że na początku ustalane są warunki.

Gdzie szukać?

Nie będę ukrywał, że polecam tutaj aplikację  Vigo. Z dnia na dzień liczba ofert pracy rośnie, stawka podana jest od razu, a system wysyłania CV jest uproszczony do minimum. Oczywiście aplikacja nie wymaga płatności i nie stosuje żadnych ograniczeń, które wymagają płatnego odblokowania. Co to znaczy dla Ciebie?

Po pierwsze, raz napisane CV możesz wysłać dowolną liczbę razy. Po drugie od razu widzisz, za jakie pieniądze będziesz pracować. A po trzecie korzystanie z nowatorskich sposób zatrudnienia wymaga od właściciela lokalu otwartego umysłu. Więc zamiast martwić się o to, czy Twój szef będzie w porządku, od razu masz do czynienia tylko z takimi właścicielami lokali, którzy wiedzą, jak ważna jest przyszłość i poprzez obecność w Vigo chcą wyjść Tobie na przeciw.